Derma Perfect

Bağlan

DERMA PERFECT EPİLATÖR NASIL KULLANILIR?

KULLANIM ŞEKLİ

 • Her kullanımdan önce bölgenin tıraş edilmesi neden gerekli? Neden epilasyon değil de, tıraş?

  Işığın emilimini cildin iç kısmında (cilt yüzeyinin altında) yoğunlaştırılarak en iyi etkinliği sağlamak için her kullanımdan önce bölgeyi tıraş etmeniz tavsiye edilir. Tüyleri kökleri ile alan epilasyon yöntemleri tavsiye edilmez; çünkü kökü alınan tüylere ışık uygulanamaz, bu nedenle ileride yeniden çıkarlar.

 • Aynı bölgeye uygulanan iki seans arasında ne kadar süre beklenmelidir?

  Uygulamanın düzenli aralıklar ile gerçekleştirilmesi gerekir; 4 ila 6 seans boyunca her 2 haftada bir, ardından 2 ila 4 seans boyunca ayda 1 defa (tüyün çıkış hızına göre).

 • İki alt bacak uygulaması için ne kadar süre ışık uygulanmalıdır?

  Geniş penceresi ve cihaz kaldırılmadan sürekli bir şekilde ışık uygulamasına olanak veren ultra hassas sensörü sayesinde, iki alt bacak için ortalama seans süresi 20 dakikadır.

 • Nemlendirici krem, deodorant kullanımından sonra epilasyon uygulanabilir mi?

  DERMA PERFECT epilatör cihazı, her türlü krem veya deodoranttan arındırılmış, temiz ve kuru cilt üzerine uygulanmalıdır.

 • Lambaların düzenli olarak değiştirilmesi gerekir mi? Bir lambanın ortalama kullanım ömrü nedir?

  Ürünün içinde 3 adet lamba bulunur ve bunların her biri 5000 atış kapasitesine sahiptir. Tek lambanın kapasitesi ortalama olarak alt bacaklar, koltukaltları ve bikini bölgesinde 4-5 seans uygulamaya karşılık gelir.

 • DERMA PERFECT epilatör cihazı hangi bölgelerde kullanılabilir?

  Bu cihazı yüz ve boyun haricinde vücudun tüm bölgelerinde kullanabilirsiniz (bacaklar, kollar, kol altları, bikini bölgesi, göğüs veya sırt). Göğüs üzerinde kullanmanız halinde, göğüs uçlarını korumanızı tavsiye ederiz.

 • DERMA PERFECT'i yüzümde kullanabilir miyim?

  Yoğunlaştırılmış ışık sistemli epilasyonun yüz üzerinde kullanımı tavsiye edilmemektedir; zira bazı vakalarda (mat tenli kadınların %50'ye yakın bir bölümünde) "paradoksal" denilen bir tüy oluşumu, yani tüy çıkışında hareketlilik gözlemlenebilmektedir.

 • Cihaz yere düştü, emniyetli bir şekilde kullanmaya devam edebilir miyim?

  - İçi açıldıysa veya bir parçası yerinden çıktıysa, cihazı kullanmayın ve yetkili servise götürün.
  - Su içine düştüyse, cihazı kullanmayın ve yetkili servise götürün.
  - Cihazın içi açılmadıysa, fişini prize takın. "Kırmızı ünlem işareti" yanıyorsa, lamba hasar görmüş demektir. Bu durumda lambayı değiştirin. Sinyal devam ederse, Satış Sonrası Servisine başvurun. Tüm gösterge ışıkları alışılageldik şekilde yanıyor ve cihazınız çalışıyor ise, kullanmaya devam edebilirsiniz.

KULLANIM EMNİYETİ

 • Epilasyon sırasında gözlerimi gözlük ile korumalı mıyım?

  Yüksek performanslı UV filtresi sayesinde, DERMA PERFECT epilatör cihazı "Eyesafe" sertifikasına sahiptir ve gözler için herhangi bir tehlike arz etmeksizin (20 cm mesafeden itibaren) kullanılabilir. Üstelik cilt temas sensörü, cihazın cilt ile temas etmemesi durumunda ışığı bloke ettiğinden, göz açısından daha emniyetli bir kullanım sağlar. Bu nedenle epilasyon sırasında gözlük kullanımı gereksizdir. Yine de, dilediğiniz takdirde, daha rahat kullanım için güneş gözlüğü kullanabilirsiniz. Ancak, kullanım sırasında, güneş gözlüğü kullanıyor olsanız dahi, ışığa doğrudan bakmamanızı tavsiye ediyoruz.

 • Işık teknolojisini vücut benleri üzerinde kullanabilir miyim?

  Cihazı vücut benleri üzerinde kullanmamanız tavsiye edilir. Bunun için, seans öncesinde vücut benleri beyaz bir kalemle boyamanızı veya üzerlerine beyaz bir bant yapıştırmanızı tavsiye ederiz. Yine aynı şekilde, cihazı kırmızı ve pigmentli doğum lekeleri, çiller veya et benleri, morluklar gibi siyah veya kahverengi noktalar üzerinde kullanmamanızı tavsiye ederiz.

KULLANIMA UYGUN OLMADIĞI DURUMLAR

 • Yoğunlaştırılmış ışık sistemli epilasyon güneş banyosundan sonra kullanılabilir mi?

  En az 30 günlük bir süre içinde güneşlenmiş veya UV'ye maruz kalmış olmanız durumunda, yoğunlaştırılmış ışık sistemini kullanmamanız gerekir. Yine aynı şekilde, cihazın, vücudun en az 30 günlük bir süre içinde bronzlaştırıcı krem uygulanmış olan bölgelerinde kullanılmaması gerekir.

 • Yoğunlaştırılmış ışık teknolojisini takiben güneşlenebilir miyim?

  Yoğunlaştırılmış ışık teknolojisi seansını takiben 24 saat boyunca güneş ışığına maruz kalınmaması tavsiye edilir. 24 saatlik süreden sonra, 2 hafta boyunca, vücudun güneşe çıkan uygulama alanlarının, parfüm içermeyen, güneşe karşı tam koruma sağlayan bir kremle korunması tavsiye edilir.

YOĞUNLAŞTIRILMIŞ IŞIK TEKNOLOJİSİ NEDİR?

 • Yoğunlaştırılmış ışık sistemli epilasyon sırasında acı duyuluyor mu?

  Yoğunlaştırılmış ışık sistemli epilasyon sırasında neredeyse hiç acı duyulmaz. Yine de, hafif bir ısınma hissedebilirsiniz. Bu durumda, cihazın ışık yoğunluğunu bir seviye azaltmanızı tavsiye ederiz.

 • Bir yoğunlaştırılmış ışık sitemli epilasyon seansından sonra çıkan tüylerin daha ince oldukları doğru mu?

  Evet. Seansları takiben, tüyler giderek seyrekleşecek ve yapıları incelecektir.

 • Lazer epilasyon ile arasındaki fark nedir?

  Yoğunlaştırılmış ışık sistemi ve lazer arasındaki fark, yoğunlaştırılmış ışık sisteminde daha geniş bir ışık spektrumuna sahip olmasıdır (birkaç dalga boyu). Tıbbi bir işlem olarak kabul edilen lazerle epilasyonun bir doktor tarafından uygulanması gerekirken, yoğunlaştırılmış ışık sistemli epilasyon, herkes tarafından gerçekleştirilebilir.

DERMA PERFECT EPİLASYON CİHAZI BENİM İÇİN UYGUN MU?

 • Epilasyon gerçekten kalıcı mı?

  Yoğunlaştırılmış ışık sistemli epilasyon, güzellik kliniklerinde olduğu gibi, istenmeyen tüyleri, kesin olarak, tamamıyla ortadan kaldırmasa bile, çıkışlarını çok uzun süreli olarak yavaşlatır. Bu nedenle duruma göre birkaç rötuş gerçekleştirilmesi gerekebilecektir.

 • İstenmeyen tüylerin çıkışı durana kadar kaç seans uygulanması gerekir?

  Ortalama olarak, 6 seans sonunda (3 ay), istenmeyen tüylerde %83 oranında, gözle görünür bir azalma gerçekleşir (2010 Kasım ayı ile 2011 Nisan ayı arasında 33 kadında gerçekleştirilen test).

 • Sonuçlar ne kadar süre sonra gözle görülebilir?

  İlk aydan itibaren, istenmeyen tüylerin oranında gözle görünür azalma elde edilir (Yalnızca 2 seansı takiben istenmeyen tüylerde %67 oranında azalma - 2010 Kasım ayı ila 2011 Nisan ayı arasında 33 kadın üzerinde gerçekleştirilen test).

 • Açık renkli tüyler üzerinde de koyu renkli tüyler üzerinde olduğu kadar etkili mi?

  Yoğunlaştırılmış ışık sistemi, ışığın melanin (koyu pigment) tarafından emilimine dayandığından, bu epilasyon koyu renkli tüyler üzerinde daha etkilidir.

DERMA PERFECT EPİLATÖRÜN SAĞLIK ÜZERİNDE OLUMSUZ BİR ETKİSİ VAR MI?

 • Yoğunlaştırılmış ışık sistemi ile epilasyon akne oluşumuna neden olabilir mi?

  Evde uygulanan yoğunlaştırılmış ışık sisremli epilasyona yönelik tüm araştırmalar, bu uygulamanın bir saat içinde kendiliğinden kaybolan hafif kırmızılıklar dışında herhangi bir yan etkisinin olmadığını ortaya koymuştur.

 • Yoğunlaştırılmış ışık sistemi ile epilasyon kaşıntı oluşumuna neden olabilir mi?

  Bazı kimselerde, yoğunlaştırılmış ışık sistemi folikülit oluşumuna, yani kaşıntıya neden olan, tüy foliküllerinin iltihabına neden olabilir. Bu etkiler basit bir peeling veya derinin sabun ile yıkanması ile geçer.

 • Yoğunlaştırılmış ışık kansere neden olur mu?

  Bu teknoloji 60'lı yıllardan beridir kullanılmaktadır ve bu tip hiçbir risk ortaya konulmamıştır. Yine de, bu zararsızlığın garantilenmesi amacıyla, kullanılan ışık spektrumunun ultraviyoleye girmemesi önemlidir; bu da DERMA PERFECT epilatörcihazının özel filtresi ile sağlanır.

 • Yoğunlaştırılmış ışık cilde zarar verir mi?

  Bu teknoloji cilt için kesinlikle zararsızdır. Hatta cildin gençleştirilmesini hedefleyen müdahaleler kapsamında kollajen üretimini tetiklemek için tıbbi ortamda kullanılmaktadır.Diğer yandan, DERMA PERFECT epilatör dermatolojik açıdan test edilmiş ve onaylanmıştır. 

 • Yoğunlaştırılmış ışık doğurganlığın azalmasına neden olur mu?

  Bu teknoloji 60'lı yıllardan beridir kullanılmaktadır ve bu tip hiçbir yan etki ortaya konulmamıştır. Diğer yandan, yoğunlaştırılmış ışık derinin ancak birkaç milimetre derinliğine nüfuz etmektedir. Bu nedenle organlara erişmez.

 • Yoğunlaştırılmış ışık sistemli epilasyona başlamadan önce doktora danışmalı mıyım?

  Bir hastalığınız varsa veya ilaç kullanıyorsanız, ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

 • Gözler açısından bir tehlike mevcut mu?

  Yüksek performanslı UV filtresi sayesinde, DERMA PERFECT epilatör cihazı "Eyesafe" sertifikasına sahiptir, gözler ve cilt açısından herhangi bir tehlike arz etmeksizin kullanılabilir. Üstelik ciltle temas sensörü, cihaz cilde ile %100 temas halinde olmadığında atış yapmadığından, göz açısından daha emniyetli bir kullanım sağlar. 

DERMA PERFECT EPİLATÖR
HERKES TARAFINDAN KULLANILABİLİR Mİ?

 • Cihaz erkekler tarafından kullanılabilir mi?

  DERMA PERFECT epilatör cihazı, boyun ve yüz bölgelerinden kaçınmak şartı ile, erkekler tarafından kullanılabilir Kadınlarda olduğu gibi, erkeklerde de, istenmeyen tüylerin oluşumu androjen hormonlarının etkisi ile gerçekleşmektedir. Erkek bedeninde daha fazla tüy üretimi söz konusu olduğundan, maksimum sonuç elde edilmesi için ek seansların uygulanması gerekebilecektir. Bilhassa sırt bölgesinde yapılan uygulamalarda zorluk yaşanmaktadır.

 • Cihaz ergenlik çağındaki kimseler tarafından kullanılabilir mi?

  Bu tip bir teknolojiyi kullanmaya başlamadan önce belli bir olgunluğa erişilmesi (düzenli adet görme) tavsiye edilmektedir; 18 yaşından önce, epilasyonun ebeveyn kontrolü altında gerçekleştirilmesi gerekir.

 • Cihaz spiral kullanan kadınlar tarafından kullanılabilir mi?
  Cihaz silikon protez kullanan kimseler tarafından kullanılabilir mi? Cihaz doğum kontrolüne yönelik protez kullanan kimseler tarafından kullanılabilir mi?

  Bu cihazın, silikon protez, doğum kontrolüne yönelik kullanılan protez, idrar inkontinansı protezi, kalp cihazı, ensülin pompası veya metal parçalar içeren her türlü cihazın bulunduğu bölgelerde kullanımından kaçınılması tavsiye edilmektedir.

 • Yoğunlaştırılmış ışık sistemli epilasyon gebelik döneminde kullanılabilir mi? Yoğunlaştırılmış ışık sistemli epilasyon emzirme döneminde kullanılabilir mi?

  Cihazın, yeniden normal adet görmeye başlayıncaya dek, hamile kimseler tarafından kullanılmaması gerekmektedir. Emzirme döneminde kullanımı da tavsiye edilmemektedir.

 • DERMA PERFECT siyah mat bir cilt üzerinde kullanılabilir mi?

  Cihazın çok koyu ila siyah ciltler üzerinde kullanılması durumunda, yoğunlaştırılmış ışık cildin ısınmasına ve buna bağlı olarak epidermanın yüzeyinde lezyonların oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle bu tekniğin bu tip ciltler üzerinde kullanılmaması gerekmektedir.

 • DERMA PERFECT kızıl, beyaz veya sarı tüyler üzerinde kullanılabilir mi?

  Saçlarınızın doğal rengi kızıl veya açık sarı ise veya tüyleriniz beyaz, gri ise yoğunlaştırılmış ışık sistemi etkili olmayacaktır.

 • Cihazı vücudun dövme bulunan bölgeleri üzerinde kullanabilir miyiz?

  Cihazın cildin dövmeli yüzeylerinde kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.

DERMA PERFECT EPİLATÖRÜN FİYATI NEDİR?

 • Bu tip bir epilasyonu güzellik enstitüsünde veya bir dermatologda gerçekleştirmek yerine, yoğunlaştırılmış ışık sistemli bir epilasyon cihazı almak daha mı hesaplı?

  DERMA PERFECT epilatör cihazınızı satın alarak, güzellik enstitüsünde veya bir dermatologda 2 veya 3 seans karşılığında ödeyeceğiniz tutardan daha düşük bir tutar ödersiniz.

 • Bir lamba değişimi ne kadara mal oluyor?

  Yedek lambaları 30 ila 40 € arasında bir fiyatla temin edebilirsiniz.

DERMA PERFECT EPİLATÖR HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

ROWENTA yoğunlaştırılmış ışık sistemli yeni nesil epilatör serisini keşfedin

DERMA PERFECT
EPİLATÖRÜ NEREDE BULABİLİRİM?

DERMA PERFECT epilatörü Tefal Shop’lardan temin edebilirsiniz.